Avenis Roller 0.25mm/0.5mm

Wałek stymulujący włosy do wzrostu


Avenis Roller jest pierwszym specjalnie zaprojektowanym urządzeniem pomagającym w walce z rzadkimi, przerzedzonymi włosami. Jego unikalne tytanowe igiełki precyzyjnie penetrują skórę głowy aktywizując jej naturalne funkcjonowanie. Avenis Roller używany w czasie leczenia znacznie poprawia jego efekty ułatwiając przenikanie składników aktywnych zawartych w preparatach leczniczych.

Promocja
Avenis Roller 0.25mm/0.5mm - foto 1
Stara cena: 36.90 zł
Promocja: 34.90 zł
Dostępność:Dostawa 24h Kurier
4.8/5 - ( 5 opinii )
Rabat za ilość (nalicza się automatycznie):
Cena 1szt przy zakupie 2szt: 33.90 zł
Cena 1szt przy zakupie 3szt: 32.90 zł
Cena 1szt przy zakupie 4szt: 31.90 zł
Cena 1szt przy zakupie 6szt: 30.90 zł
Zamówienia pow. 199zł – przesyłka gratis
Promocja
Avenis Roller 0.25mm/0.5mm - foto 1

Avenis Roller jest pierwszym specjalnie zaprojektowanym urządzeniem pomagającym w walce z rzadkimi, przerzedzonymi włosami. Jego unikalne tytanowe igiełki precyzyjnie penetrują skórę głowy aktywizując jej naturalne funkcjonowanie. Avenis Roller używany w czasie leczenia znacznie poprawia jego efekty ułatwiając przenikanie składników aktywnych zawartych w preparatach leczniczych.


Avenis Roller - opis działania:

Avenis Roller:

Bezpieczny dla mężczyzn i kobiet. Znacznie ułatwia penetracje czynników aktywnych zawartych w środkach na odrost włosów. Zmniejsza widoczność blizn po przeszczepie. Aktywizuje naturalne funkcjonowanie skóry głowy oraz wzrostu włosa. Stworzony z czystego tytanu nie podrażnia skóry ani nie powoduje bólu

Oryginalny wałek Avenis Roller stworzony przez Avenis wyraźnie pomaga poprawić stan włosów oraz skóry głowy, gdyż:

1. Zwiększa wchłanianie czynników aktywnych

Udowodniono, że użycie wałeczka Avenis Roller przed zastosowaniem preparatów leczniczych typu Minoxidil czy Serum GF zwiększa ich wchłanianie nawet 5-krotnie. Wcześniejsze zastosowanie mikroigiełek spowoduje większe wchłonięcie substancji aktywnych roztworu leczniczego o koncentracji ok 2% niż po zastosowanie roztworu o koncentracji 5% lecz bez uprzedniej penetracji skóry głowy wałeczkiem Avenis Roller. Podobnie roztwór 5% wytworzy większą koncentrację czynników leczniczych w skórze głowy gdy zastosowano mikroigiełki niż roztwór 12% nałożony na nienaruszoną skórę głowy.

W leczeniu nadmiernego wypadania włosów najtrudniej walczy się z przednią częścią głowy. Częstym tego powodem jest brak wchłaniania substancji zawartych w preparatach leczniczych. Dlatego  preparaty takie najlepiej sprawdzają się na czubku głowy. Problem ten rozwiązuje się przy wcześniejszym zastosowaniu wałeczka Avenis Roller, który dzięki penetracji górnej warstwy skóry ułatwi wchłonięcie substancji aktywnych.

Bez zastosowania wałeczka Avenis Roller

Z wcześniejszym zastosowaniem wałeczka Avenis Roller

Avenis Roller znacznie zwiększa ilość substancji leczniczych absorbowanych przez skórę głowy.

 

2. Leczy blizny po przeszczepie

Przeszczep włosów zazwyczaj pozostawia bliznę w miejscu pobrania cebulek. Dzięki wałeczkowi Avenis Roller można widocznie je zmniejszyć lub rozjaśnić poprzez rozbicie tkanek blizn. Badania wykazały również, że regularne stosowanie wałeczka może doprowadzić do ponownego wzrostu  włosów w zabliźnionych miejscach.

3. Stymuluje wzrost włosów

Najnowsze badania przeprowadzone przez brytyjską firmę Intercytex pod kierownictwem dr Bessam Farjo, wykazały, że u pacjentów poddawanych powierzchownym nakłuciom dochodziło do wzrostu nowych włosów.

Te zaskakujące wyniki nawiązują do wcześniejszych badań przeprowadzonych przez dr George'a Cotsarelis z Uniwersytetu Pensylvania, który udowodnił, że delikatne nakłucia stymulują proteiny WNT znajdujące się w skórze głowy, co w dużej mierze wpływa na regenerację włosów.

Wałeczek Avenis Roller znacznie wspomaga leczenie środkami przeciw wypadaniu włosów jak również stosowany oddzielnie wpływa na ich odrost.

Ostrzeżenia:

Avenis Roller nie powinien być używany:

- przez osoby poniżej 18 roku życia

- na zwierzętach

- przez więcej niż jedną osobę

- przez kobiety w ciąży

- podczas zażywania lekarstw na rozrzedzenie krwi

- na otwarte rany lub podrażnioną skórę głowy

Budowa igiełek

Większość wałeczków stosowanych przez dermatologów poprawiających stan skóry twarzy stworzonych zostało z nierdzewnej stali. Zastosowanie tego materiału do znacznie twardszej skóry głowy powoduje szybkie ich zużycie oraz stępienie igiełek.

Mikroigiełki Avenis Roller zaprojektowane w Szwecji stworzone zostały z czystego tytanu osiągając przez to mocne i wytrzymałe końcówki eliminując jednocześnie podrażnienia wywoływane prze stalowe igiełki.

Co więcej, każda igiełka Avenis Roller platerowana została złotem dla utrzymania sterylności.

 

Optymalna długość mikroigiełek

Badania wykazują, że igiełki Avenis Roller mają penetrować górną warstwę skóry głowy dla uzyskania najlepszych rezultatów. W zależności od grubości włosów oraz wrażliwości skóry głowy urządzenie Avenis Roller dostępne jest o różnych długościach igiełek.
Do użytku domowego zaleca się wałeczek o długości igiełek 0,25 mm w przypadku cienkich włosów lub wrażliwej skóry głowy. Dla włosów grubszych rekomendowana długość to 0,5 mm.

Dłuższe igiełki mogą powodować ból i podrażnienia jeśli nie zastosuje się najpierw odpowiednich kremów. Dlatego mikroigiełki o długości 1 i 2 mm mogą być używane wyłącznie przez specjalistów i są wykorzystywane w klinikach lub gabinetach dermatologicznych.

Mikroigiełki Avenis Roller zostały tak stworzone by uzyskać optymalne rezultaty bez nieprzyjemnego uczucia bólu.

Bez bólu, bez podrażnień

Domowa wersja Avenis Roller penetruje skórę głowy wystarczająco głęboko by otrzymywać optymalne rezultaty, ale nie na tyle głęboko by sprawiać ból.

Używany według wskazówek sprawi, iż ostre igiełki stworzone z tytanu spenetrują górną warstwę skóry bez jakichkolwiek zadrapań czy urazów skóry.

Do codziennego użytku

Na początku zaleca się stosowanie wałka Avenis Roller po jednym razie na całej powierzchni owłosionej skóry głowy. Najlepiej zaczynać od nasady i kierować się wzdłuż wzrostu włosów. W ten sposób uniknie się plątaniu i kołtunieniu włosów. Po nabraniu doświadczenia każdy użytkownik sam będzie w stanie decydować o sposobie użycia wałeczka Avenis Roller.

Odpowiedni dla kobiet i mężczyzn

Avenis Roller może być używany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Stworzony został dla osób mających problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Idealnie przygotowuje skórę głowy do przyjęcia aktywnych składników zawartych w preparatach leczniczych takich jak Minoxidil (Regaine) czy Serum GF.

Jak używać Avenis Roller?

  • Przed zastosowaniem wałeczka zaleca się umyć włosy, aby dokładnie pozbyć się brudu, łoju czy złuszczonej skóry. Po umyciu i spłukaniu włosy suszymy.
  • Pamiętać należy o sterylizacji wałeczka odpowiednim płynem do sterylizacji przed każdym jego zastosowaniem.
  • Delikatnymi ruchami kierujemy wałeczek od nasady włosów wzdłuż ich wzrostu. Ten sposób uniemożliwi kołtunienie się włosów.
  • Następnie wmasuj odpowiedni preparat przeciwko wypadaniu włosów. Rekomenduje się użycie Avenis Roller wieczorem, ponieważ wiele roztworów leczniczych potrzebuje czasu na całkowite wchłonięcie.

Upewnij się, że Avenis Roller jest czyszczony po każdym użyciu. Opłucz go gorącą wodą i po wyschnięciu włóż z powrotem do pudełka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwiększając absorpcję środków leczniczych w rezultacie zwiększa się ich działanie co znacznie wpływa na odrost włosów i poprawę kondycji skóry głowy. Avenis Roller wzmaga penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach leczniczych.

   
 
Najczęściej zadawane pytania:
 

1. Co to jest Avenis Roller?

Avenis Roller to rodzaj leczenia wcześniej dostępny tylko w innowacyjnych gabinetach dermatologicznych i trychologicznych. Teraz wałeczek Avenis Roller dostępny jest do użycia domowego. To cylindryczny wałek z maleńkimi igiełkami, które penetrują górną warstwę skóry głowy nie powodując bólu ani jej zniszczenia. Ta nieinwazyjna metoda znacznie wspomaga wchłonięcie środków leczniczych takich jak Minoxidil czy Serum GF. Jego regularne stosowanie stymuluje również wzrost włosów oraz poprawia ogólną kondycję skóry głowy.

2. Jak działa Avenis Roller ?

Poprzez delikatne nakłuwanie owłosionej skóry głowy dochodzi do jej otwarcia co w rezultacie znacznie zwiększa wchłonięcie substancji  aktywnych znajdujących się preparatach leczniczych. Stymulując w ten sposób skórę głowy pobudzone zostają naturalne mechanizmy wzrostu włosa oraz zwiększa się ilość ważnych czynników mających wpływ na jej zdrowy wygląd.

3. Czy mogę używać wałeczka Avenis Roller więcej niż raz dziennie?

Początkowo zaleca się stosowanie wałeczka tylko raz na dzień gdyż kilkukrotne użycie wałeczka w początkowej fazie może doprowadzić do podrażnień skóry. Z czasem gdy skóra głowy przyzwyczai się do delikatnych nakłuć można preparat stosować więcej niż raz dziennie. Nie zaleca się tego jednak w przypadku osób o wrażliwej skórze głowy.

4. Czy Avenis Roller może powodować zaczerwienienie skóry, ból lub krwawienie?

Jeśli stosuje się go zgodnie ze wskazówkami preparat Avenis Roller nie powinien wywoływać żadnych niepożądanych objawów. W niektórych jednak przypadkach mogą pojawić się małe czerwone plamki, które szybko znikną lub niewielkie zaczerwienienie skóry utrzymujące się do kilku godzin. Avenis Roller stworzony został tak by igiełki nie powodowały żadnego bólu a tym bardziej nie nakłuwały skóry tak mocno by mogła pojawić się krew.

5. Czy powinno używać się wałeczka Avenis Roller na całej powierzchni skóry głowy czy tylko w miejscach przerzedzonych ?

Głównym celem preparatu jest wspomaganie wchłonięcia jak największej ilości czynników aktywnych zawartych w środkach leczniczych, które stosuje się domiejscowo czyli tam gdzie występuje problem. Dlatego Avenis Roller najlepiej sprawdza się w miejscach gdzie mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów. Jednak stosowanie wałeczka na całej powierzchni włosów nie wywoła żadnych negatywnych skutków.

6. Używając wałeczka Avenis Roller prowadzę go po każdej części głowy tylko raz ?

Na początku tak. By uniknąć plątania się włosów dłuższych najlepiej zacząć od czubka głowy i prowadzić wałeczek wzdłuż ich długości. Po jakimś czasie Avenis Roller można używać w dowolnych kierunkach po kilka razy.

7. Czy Avenis Roller jest taki sam jak inne wałeczki do owłosionej skóry głowy?

Nie. Inne takie podobne preparaty mają różną długość igiełek i są zaprojektowane do innych celów. Niektórzy twierdzą, że również wpływają na wzrost włosów, ale to właśnie Avenis Roller jest pierwszym takim urządzeniem, który został stworzony do codziennej penetracji skóry głowy. Żaden inny wałeczek nie ma tak precyzyjnie stworzonych igiełek, dzięki którym można intensywnie pobudzać skórę.

8. Czy mogę używać środków leczniczych po zastosowaniu Avenis Roller ?

Tak. Avenis Roller został zaprojektowany by zwiększać skuteczność takich środków. Powinno się jednak najpierw zapoznać ze wskazówkami dotyczącymi ich użycia.

9. Kiedy powinno się nałożyć preparat leczniczy?

Najpierw należy pobudzić  skórę głowy poprzez zastosowanie wałeczka Avenis Roller, a następnie wetrzeć produkt leczniczy dzięki czemu zwiększy się jego skuteczność. Przed użyciem jakichkolwiek preparatów leczniczych należy zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi ich zastosowania.

10. Używając kilku środków na odrost włosów, który powinienem zaaplikować jako pierwszy ?

Najpierw zaleca się użycia wałeczka Avenis Roller, który przygotuje skórę głowy do wchłonięcia aktywnych składników znajdujących się w tych preparatach. Następnie powinieneś zastosować środki lecznicze w tej samej kolejności co zawsze.

11. Na jaki okres czasu wystarcza wałeczek Avenis Roller ?

Dzięki unikalnym i trwałym tytanowym igiełkom Avenis Roller można używać od 3-6 miesięcy.

12. Czy jest gwarancja na Avenis Roller?

Jak w przypadku wszystkich produktów Avenis, wałeczek Avenis Roller spełnia wszystkie wymagane standardy bezpieczeństwa. Niestety zgodnie z prawnymi regulacjami dotyczącymi zdrowia preparaty mający bezpośredni kontakt ze skórą nie podlegają zwrotom ani wymianom.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać opinie